Jodi Picoult: Elrabolt az apám

Az ember tényleg hajlamos azt gondolni, hogy mindent tud a családjáról, aztán egy régi fénykép, vagy valami más és beüt a ménykű. Saját szememmel láttam ilyet, amikor az unokatestvérem az anyjáról egy esküvői képet talált a mi albumunkban, csak épp nem olyan ruha volt rajta, mint amit Ő ismert. Nagyon kellemetlen volt, főkép nagyinak, aki semmit nem mondott volna, de az unitesóm nem hagyta. Teljesen kiborult, pedig "csak" egy előző házasságról volt szó. Akkor milyen lehet egy gyerekrablás, ami végső soron nem is az????!!!!
A szokásos Picoult stílussal találkozunk, a szereplők saját maguk mondják el a benyomásaikat, történeteiket a különböző fejezetekben. Így jobban megismerjük a szereplőket, belepillanthatunk a gondolataikba. A könyv elején fekete-fehéren ábrázolt világ lassan, ahogy olvastam a történetet, átvált szürkébe. Nincs csak rossz és jó, egyszerre van jelen mindkettő. Minden döntésünknek két oldala van.
Nekem nagyon tetszett, ahogy Picoult behozza a regény lapjaira az indián származású Ruthann-t. Annyira színes egyéniség, és a történeteit imádtam olvasni. A régi indián kultúrát, vallást ismerhettem meg a segítségével.
Andrew már más! Mit tehet meg egy szülő a gyermeke védelmébe?? Egyáltalán meddig mehet el??? Andrew idős korára találja magát a börtönbe, és szinte hihetetlen ahogy megpróbál életben maradni bent. Nekem néha túl meseszerű, túl sok, de én nem ismerem az amerikai börtönvilágot. Viszont ha ilyen, akkor Isten ments, hogy valamikor odakerüljünk!!! Még látogatóba sem!
Vannak dolgok amiket az ember nehezen bocsát meg. Ilyen az alkoholizmus, számomra is. Nincs mentsége annak aki ebben szenved, hiszen kérhet segítséget, és tiszta maradhat az élete során. Talán Elise, Delia anyja, ezért nem szimpatikus számomra, vagy talán túlságosan befolyásol Delia érzelmei az anyjával szemben. Engem idegesített.
Nem tudtam letenni, és végre nincs a történet végén egy csavar, amitől teljesen kiakadnék és a szívem szakadna meg. Örülök, hogy végre elolvashattam.
Megjegyzések
Egyébként gratula, szép poszt lett! :-)
Heloise.Én nem ajánlanám első könyvnek...
Nekem a Nővérem húga tetszett nagyon, már az első oldal olyan hangot üt meg, ami letehetetlenné teszi a könyvet. Elgondolkodtató, emberi.
A Törékeny és A nővérem húgánál rengeteg hasonlóságot találtam. A végsőkig elmenő kétségbeesett anyák, az anyáktól elhatárolódó apák, a mellőzött gyerekek a kisiklott életükkel együtt, a lelkileg megtört ügyvédek, és a történetek végén egy hatalmas csattanó, amitől az olvasó napokig nem tud helyrerázódni.
Ezzel szemben az Elrabolt az apámban az írónő változtatott a "kliséken", teljesen más húrokat penget a lelkünkben, és nem utolsósorban (azt mondhatom) végre igazi happy end a vége.
Aztán az Elrabolt az apámmal folytatnám a sort, hogy megismerjem az írónő "könnyedebb" oldalát.
Végül A Törékeny-t venném a kezembe. :-)